Günlük arşivler: 10 Ocak 2017

CSS ile Kenar Ovalleştirme

cssnedir

Css ile oluşturduğumuz bölümlere kenarlık ekleyebilmemiz mümkün olmaktadır. Ayrıca eklediğimiz kenarlıkları ovalleştirebilmemiz de mümkündür. Bu işlem için border-radius özelliğini kullanılmaktadır. Bu konuyu daha iyi anlamak için aşağıdaki komutu inceleyebilirsiniz;

Yukarıdaki örnekte oluşturduğumuz dive eklediğimiz kenarlığı 20px kadar ovalleştirmiş olduk.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

mobil-uyumlu-web-sitesi-nasil-olmalidir

Dijital medyada yaşanan yenilikler hayatımızın bir çok noktasında bizleri etkilemektedir. İnternetin gelişmesi insan hayatının farklı yönlerde şekillenmesinin önünü açarak farklı meslek ve iş kollarının doğmasına sebep oldu. Web tasarım sektörü bunlardan birisi olarak hayatımızda yer edindi. Artık dijital dünyada var olmanın kıstaslarından birisi web site sahibi olmaktan geçiyor.

Mobil sistemlerin gelişmesi üzerine akıllı telefon pazarı da buna istinaden büyük oranda gelişim göstererek büyük bir yükseliş örneği sergiledi. Çünkü artık hemen hemen herkes akıllı telefon kullanmakta. Akıllı telefon kullanımı o kadar yaygınlaştı ki firmalar yatırım konusunda akıllı telefon pazarına oldukça ilgi göstermeye başladı. Mobil sistemlerin bu denli ilerlemesi ve hayatımızda yer edinmesi web tasarım sektörünün de bu sistemlere uygun olarak çalışmasını mecburi kıldı. Artık yapılan web siteleri mobil uyumlu olmak zorunda. Çünkü mobil uyumlu web tasarım sadece masaüstü ortamlarda düzgünce görüntülenebilen sitelerin artık tablet ve akıllı telefonlarda da herhangi bir görüntü kaybı olmaksızın yayınlanarak görüntülenmesine imkan verdi. Dolayısıyla web tasarım sektörü bu minvalde evrilerek farklı bir boyut kazanmış oldu. Ayrıca günümüzde akıllı telefonların bilgisayar ihtiyacını çoğu yerde ortadan kaldırması bu durumu hızlandıran temel etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların her an internete bağlanabilmesine imkan tanıyan akıllı telefonlar online mecraların bu yönde şekillenmesinin önünü açtı. Çünkü müşteri kitlesine her daim ulaşmanın en kolay yollarından birisi olan internet artık bambaşka bir konuma geldi.

İnternet dünyasının bu şekilde gelişmesi web tasarım fiyatlarını da değiştirdi. Artık teknoloji her geçen saniye daha hızlı değiştiğinden hemen hemen hiçbir şey sabit kalmıyor. Değişime ayak uydurmak ve farklılaşmak markaların rakiplerini geride bırakmasına ve onların önüne geçmesine imkan sağlıyor. Dolayısıyla kurumsal web tasarım yaptırarak sizler de sektörde farklılaşıp rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Kurumsal bir kimliğinizin olmasına yardımcı olacağı gibi aynı zamanda müşteri imajı açısından da faydalı olacaktır.

Sektörel bazda baktığımızda rekabetin oldukça yüksek olduğu web tasarım dünyası her daim kendini yenileyerek internete yön vermeye devam ediyor. Son zamanların en trend mesleklerinden biri olarak anılması ve teknoloji ile her zaman iç içe olması uzun yıllar bu konuda lokomotif görevi göreceğini belirtiyor.

CSS Div Kenarlık

cssnedir

Css’te oluşturduğumuz divlerin kenarlıklarını farklı şekillerde yapabilmemiz mümkündür. Bu işlemin nasıl yapıldığını aşağıdaki örnekten inceleyebilirsiniz;

Yukarıdaki örnekte border-style özelliği ile div kenarlığına dashed özelliğini tanımlamış olduk.

border-style özelliğinin alabileceği bazı değerler şu şekildedir;

Dotted
Dashed
Solid
Double
Groove
Ridge
İnset
outset

Not: Örnek kodları notepad dosyasının içine ekleyip dosyayı .html olarak kaydettiğinizde komutun çıktısını görebilirsiniz.

Karabağlar’da BEKO Servisin Tek Adresi!

izmir-bolge-servis

Servis sektörüne alternatif olarak kurulan bir sektör var; özel servis sektörü… Yetkili servis sektörünün yeterli olmaması ve daha da önemlisi insanların beklentilerine yanıt vermemesi nedeniyle böyle bir sektör karşımıza çıktı ve gerçekten barındırdığı servis firmalarına göz atıldığı takdirde muazzam bir kalitenin var olduğunu da görebiliyoruz. Özel Beko Servis Karabağlar adresi de o muazzam firmalardan bir tanesi diyebilirim. Profesyonel bir ürün kullanıcısı olarak ürünlerimi daha değerli hale getirmek ve bu ürünlerin sorunlarını kısa sürede çözmek adına düzenli olarak servis hizmeti alıyorum. Bu hizmeti yetkili servis firmalarından adlığımda ne yazık ki verdiğim para boşa gidiyor ve canım bir hayli sıkılıyordu.

Az önce bahsi geçen özel servis firması ile tanıştıktan sonra bu sektörü keşfettim ve gerçekten yetkili servislere verdiğim paranın ne kadar gereksiz olduğunu fark ettim. Özel Beko Servis Karabağlar ekibini mutlaka tanımanız gerekiyor ve bir de hizmet aldığınız anda kaliteyi sizler de daha net bir şekilde fark edeceksiniz. İşini iyi yapan insanları bulmak hangi sektörde olursa olsun gerçekten zor. Bulmuşken kıymetini de bilmek gerekiyor ve sizlere tavsiye ettiğim firma da kıymetini bilmenizi gerektirecek bir ekiple karşınıza çıkıyor.

Bu ekip taleplerinize yanıt verecek ve ürünlerinize değer katacaktır. Emin olun daha önce aldığınız servis hizmetlerinden çok daha iyisi sizlere sunulacak ve verdiğiniz para da karşılık bulacaktır. Kaliteyi satın alabileceğiniz ve bunu hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bu firma ile sizler de tanışabilirsiniz. izmir-bolge.com Web sitelerini kullanabilir ya da iletişim numaraları üzerinden aynı gün iletişime geçebilirsiniz. Kendini geliştiren özel bir ekip ve güçlü bir yönetim kadrosu ile sizleri de en iyi şekilde misafir edeceklerdir.