Bulaşık Makinesinde Yıkama Sonrası Leke Sorununa Çözüm

Bulaşık makineleri, 21. Yüzyıl dünyasının en önemli ve en fonksiyonel beyaz eşya teknolojilerinden birisidir. Bulaşık makineleri sayesinde en yorucu ev işlerinden birisi olan bulaşık yıkama işlemi için uzun vakitler harcamaya ve fazlasıyla yorulmaya gerek olmuyor. Bulaşık makinesi teknolojisi ile birlikte artık bulaşıklar, makinenin modeline göre yüzeysel bir ‘su tutma’ işleminden geçirilerek, makineye yerleştiriliyor ve ek bir işlemde bulunmadan yüzde yüz hijyenik hale gelecek, şekilde rahatlıkla yıkanabiliyor. BU yüzden yaygınlaşan bulaşık makineleri, artık modern toplumun mutfaklarındaki en vazgeçilemez teknolojik ürünlerden birisi konumunda kendisine yer buluyor. Ancak yüksek fonksiyonelliğe sahip olan ve kaliteli bulaşık yıkama imkanı sunan bulaşık makineleri ile ilgili olarak yaygın şekilde sorunlar dile getiriliyor. Özellikle de Kaynarca Arçelik Servisi merkezinde çok sık şekilde karşılaştığımız sorunlardan birisi de bulaşık makinesinin bulaşıklarda leke bırakıyor olmasıdır.

Bulaşık makinesi yüksek teknolojisiyle bulaşıkların en zorlu kirlerini dahi yüzde yüz oranında çıkartarak, parlak ve hijyenik bir hale getiriyor. Ancak bazı durumlarda bulaşık makinesinden çıkan bulaşıklarda lekeler bulunduğu görülebiliyor. Kurtköy Arçelik Servisi uzmanlarımız, bulaşık makinesi kullanımında bazı noktalara dikkat ederek, böyle bir sorunla karşı karşıya kalmanızın önüne geçebileceğinizi belirtiyor. Buna göre bulaşık makinenizde yıkayacağınız bulaşıklarınız için mutlaka kaliteli bir bulaşık deterjanı tercih etmelisiniz. İkincil olarak makinenizde deterjan ayarlama fonksiyonunu, kullanacağınız deterjan türüne göre belirlemelisiniz. Makinenizin şebeke suyunun değişmesi ya da farklı bir kente taşınmanız durumunda makinenizin sertlik ayarını yenilemelisiniz.

Bulaşık makinenizin temizliği konusunda daha hassas şekilde hareket ederek, en az 5 ila 6 yıkamada bir olacak şekilde iç temizliğini özel şekilde gerçekleştirmelisiniz. Bulaşık makinenizin her yıkamada içerisinde ve bağlantılarında kalan kirler, bulaşık makinenizde yıkanan bulaşıklarda leke kalması sorunun en önemli ve en sık görülen etkenlerinin başında gelir. Bu yüzden bu konuya daha titiz bir yaklaşım göstermeniz, leke problemi ile karşılaşmanızın önemli ölçüde önüne geçecektir. Bulaşık makinenizin su giriş ve su çıkış bağlantılarını uzman teknik personellerden destek alarak yapmanız da hem bu konuda hem de makinenizin diğer fonksiyonları açısından da ciddi bir önem taşır. Bulaşık makinenizde tüm bu nedenler haricinde yıkama sonrası ‘leke’ gibi problemler ile karşılaşıyorsanız Sarıgazi Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirerek, uzman desteği alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir