Firefox’ta Kayıtlı Şifreleri Silme

Bilindiği gibi Firefox’ta bir siteye üyelik bilgilerimizle girdiğimiz zaman parolayı hatırla bölümü karşımıza gelmektedir. Bu bölüme tıkladığımız zaman üyelik bilgilerimiz tarayıcımız üzerine kaydedilmektedir. Bu durumda üyeliğimizin olduğu siteye girmek istediğimizde kullanıcı adı ve şifresi bölümü kendiliğinden çıkacaktır. Bu özellik bize büyük bir kolaylık sağladığı gibi güvenlik sorunuda yaratabilir. Bu konumuzda Firefox’ta kaydedilen şifreyi silmeyi öğreneceğiz. Bu işlem için ilk olarak Mozilla Firefox tarayıcımızı başlatıyoruz.

1-) Firefox sayfamızdan Araçlar menüsünden Seçenekler bölümüne tıklıyoruz.

2-) Gelen ekranda Güvenlik sekmesine tıklıyoruz. Güvenlik sekmesinin içinde yer alan Kayıtlı parolalar butonuna basıyoruz.

3-) Kayıtlı şifrelerimizin yer aldığı bölüm karşımıza gelecektir. Buradan kaydını kaldırmak istediğimiz kullanıcı bilgilerimizin üstüne tıklayıp kaldır butonuna bastığımızda işlemimiz tamamlanmış olacaktır. Daha sonra bu bölümden kapat butonuna basarak çıkabiliriz.

Başka bir makalede görüşmek üzere Şimdilik hoşçakalın.

Firefox’ta Kayıtlı Şifreleri Silme” üzerine 4 düşünce

 1. çatlak profesör

  teşekkürler resimli olması faydalı oldu :)
  browserı açtığımda reklamlar çıkıyor reklam tabi çıkar diyeceksiniz ama bunlar öyle reklam değil virüz gibi . bunlardan nasıl kurtulabilirim acaba sağolun :)

  Cevapla
 2. kupajjj@gmail.com

  merhaba
  benim sorunum firefoxda facebook açtığımda facebooke-mail bölümüne yanlışlıkla hem şifremi hem e-mail adresimi yazmışım. firefoxda kaydetmiş . açtığımda facebook e-mail adres girin bölümünde bir kaç farklı e-mail adresi( evdeki diğerlerinin) ve benim hem şifre hem e-mail içeren adresim çıkmakta. bu sorunu nasıl çzöebilirim. sitenizi sürekli takip edemeyebilirim admin çözümü e-mail atma olasılığınız olabilirmi?? yardımcı olursanız sevinirim.
  saygılar

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir