Pratik Çeviriler Yapabilen Android Uygulama Önerisi

Bugün sizlere android cihazlar için geliştirilen, yabancı dilde hazırlanmış sitelerde gezinirken veya okuma yaparken kullanabileceğiniz, pratik bir şekilde çeviriler yapabilen yeni bir uygulamayı tanıtmak istiyoruz.

ceviriBu yeni uygulama ile anlamını bilmediğiniz kelimelerin veya ifadelerin Google Translate çevirilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Uygulama kolay kullanımı, kullanıcı dostu arayüzü, küçük boyutlu olması, sade dizaynı ile dikkat çekiyor. Uygulamanın kullanımından bahsedecek olursak;

  • Uygulamayı açtığınızda sizi bu ekran karşılıyor. Bu ekrandan popüler okuma kaynaklarına (haber, teknoloji, spor, ekonomi vb.) tek dokunuşla ulaşabilirsiniz.
  • Herhangi bir siteyi açtığınızda anlamını bilmediğiniz bir kelimenin veya ifadenin çevirisine ulaşmak için metni seçip menüden “kopyala” seçeneğine dokunmanız yeterli.
  • Bu adımda, uygulamanın Google Play Store’daki benzerlerinden farkından bahsetmekte yarar var. Uygulama sizi sadece “bir kelimeyle” sınırlamıyor. İsterseniz birkaç kelimeyi veya cümleyi de seçebilyorsunuz.
  • Tabi seçilen metnin uzunluğuna göre çevirilerin kalitesinin azalabileceğini de belirtelim. Yine de bu özelliğin çoğu kullanıcının işini daha da kolaylaştıracağını tahmin ediyoruz.
  • Seçtiğiniz metni “kopyala” işlemine tabi tuttuğunuzda ekranda hemen bir çeviri penceresi beliriyor ve metnin çevirisini önünüze getiriyor.
  • Tamamen ücretsiz uygulamada şu an için reklam da bulunmamakta.

Bu yeni uygulamanın gelişimi ve gelecek güncellemelerin kullanıcı görüşlerine göre şekillenebilmesi için Google Play Store’daki sayfasını ziyaret edin, uygulamayı deneyin ve mutlaka oy vererek görüşlerinizi ve önerilerinizi yorum kısmına ekleyi unutmayın.

Ayrıntılı açıklamaları uygulamanın Google Play Store sayfasında bulabilirsiniz. Google Play Store Link:

androidplayhttps://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.blogspot.androidlister.readingbrowser02

Tekrar görüşmek üzere. Şimdilik hoşçakalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir